Pondělí - Pátek od 9 - 12 a 13 - 17 hod.

Ford Cougar

Ford Cougat je kupé střední třídy, které se vyrábělo v letech 1998 až 2002, v USA a Kanadě se prodávalo jako Mercury Cougar v letech 1999 až 2002. Původně byl Cougar zamýšlen jako třetí generace modelu Probe ale nakonec tomu tak nebylo.

Cougar byl druhý model sportovního kupé od Fordu v Evropě hned po modelu Probe, který se stal nástupcem modelu Capri. Stejně jako byl model Capri vytvořen na základěch modelu Cortina, Cougar byl vytvořen na základě modelu Mondeo.

Cougar měl premiéru v prosinci 1998 a první pocity z něj byly smíšené, částečně na základě téhdy nového kontroverzního stylu New Edge, který byl následně postupně aplikován na většinu modelů Fordu. Ačkoliv měl dobré předpoklady pro vysoká zájem, prodej nebyl tak vysoký jako se čekalo.

Modelový rok 1998 byl vyroben a prodáván v USA. Automobily směřovaly do Evropy byly dokončené v továrně ve městě Kolín v Německu kde byly doinstalované evropské typy světel. V USA byl model Cougar nabízen s označením Mercury Cougar zatímco v Evropě a Austrálii se prodával jako Ford Cougar.

Ve Velké Británii byl Cougar představen v červnu 1998 na Velké ceně Británie v Silverstone. Televizní reklamy ukazovaly stříbrný Cougar řízený Dennisem Hopperem na základě jeho role ve filmu Easy Rider.

Cougar se přestal nabízet v Evropě vyrábět v srpnu 2002. Po dvou letech produkce se prodalo ve Velké Británii pouze 12 000 kusů. V Austrálii byl od roku října 1999 nabízen také s motorem Duratec 2.5 litru s 24 ventily a 6 válci a nabízel se až do března 2004.

Cougar měl v základu motor Zetec 2.0 se 16 válci a Duratec 2.5 s 24 ventily a 6 válci. Větší motor byl nabízen s manuální i automatickou převodovkou. Všechny varianty dostaly 16" hliníková kola. Motor 2.0 měl výkon 96 kW jako standard zatímco motor 2.5 měl výkon 125 kW.

Ovládání Cougar byl popisován kritiky jako výborný v zatáčkách a skvěle využívající svou sílu. Standardtní kola s šířkou 215 mm pneumatik tomu jen napomáhala.

Extra Balík X byl dostupný pro větší motor, zahrnoval kožené, vyhřívané a více polstrované přední sedačky se 6 různými směry polohovatelnosti a to elektricky. Dále tento balík zahrnoval rádio se šesti reproduktory a výměníkem na 6 CD.

Ochrana a bezpečnost Stadardtní bezpečností balíček zahrnoval airbag řidiče, spolujezdce a boční airbagy. ABS systém byl také součástí výbavy a také bezpečnostní pásy redukující poranění hrudi. Cougar je také dobře chráněný proti odcizení či vloupání díky motorovému imobilizéru, ovladači centrálního zamykání a dvojitému zamykacímu systému včetně alarmu.