Pondělí - Pátek od 9 - 12 a 13 - 17 hod.

Ford B-MAX

Ford B-MAX je malé MPV vyráběné v Evropě od roku 2012. Je postavené na platformě B. Jeho koncept byl představen v roce 2011 na Genevské Motor Show a oficiálně se začal vyrábět v roce 2012. Produkce začala v červenci 2012 a reklamní kampaň proběhla ke konci července. Ve Velké Británii se začal prodávat září 2012.

B-MAX má kořeny ve Fordu Fiesta a jeho hlavními soupeři jsou Citroën C3 Picasso a Nissan Note. Stylizování modelu B-MAX pokračuje designem Ford Kinetic a jeho zadní dveře jsou posuvné.

B-MAX je dostupný s motorizací 1.0 tříválec EcoBoost I3 poháněný turbem a přímým vstřikováním a také start & stop systémem. Tento motor vyhrál cenu Motor roku 2012. Dále je v nabídce motor 1.6 Duratec s dvojspojkovou šestistupňovou automatickou převodovkou PowerShift, motor 1.4 Duratec. Tyto pohonné jednotky jsou ponáněné benzínem. Dále jsou v nabídce také dieselové motory 1.5 a 1.6 Duratorq.

Je dodáván ve třech různých výbavách: Studio, Zetec a Titanium. Varianta Studio je nabízena pouze s motorem 1.4.

Model B-MAX si zakoupil také prezident Rumunska Traian Băsescu a to 25. července 2012.

V modelu B-MAX je použit systém Intelligent Protection, který se snaží co nejvíce ochránit řidiče a spolujezdce. Má také ve výbavě tzv. Torque Vectoring Control, který zajišťuje snadnější ovládání a lepší odpich. Dále jsou tam systémy SYNC a Flod Flat. Záchranný asistent umí přivolat pomoc záchranné služby v případě nehody pro určité regiony. Je dostupný ve více jak 30 zemích v Evropě a také na jiných světadílech. V testech Euro NCAP v roce 2012 získal 5 hvězdiček při testování bezpečnosti.